MC Havacılık

MC Havacılık, Başaran Yatırım Holding’in 2012 yılında hayata geçirdiği uzun dönemli bir stratejinin sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Türkiye’de, turizm sektörünün gelişimine paralel olarak ortaya çıkan özel hava ulaşımı ve hangarlama ihtiyacına cevap vermek amacıyla yola çıkan MC Havacılık, bugün Türkiye’nin en lüks jet hangarını hizmete sokmuştur.

MC Havacılık, Atatürk Havalimanı Özel Hangarlar Bölgesinde bulunan, toplam 6800 m2 alana sahip, lounge, ofis, hava aracı konaklama ve bakım hangarı ile havacılık sektöründe hat bakım yanında, “büyük bakım” düzeyinde bakım- onarım hizmetleri vermektedir.

MC Havacılık bünyesinde ayrıca, özel jet işletmesi, yönetimi, hangarlama, hava aracı bakımı ve kiralama hizmetleri verilmektedir. Şirket filosunda Bombardier markası altında hizmete sunulan bir adet Global Ekspress uzun menzilli süper lüks jet ve Learjet 60XR orta menzilli jet bulunmaktadır.

Tecrübeli uzman kadrosuyla kaliteli ve emniyetli hizmet sunmayı ilke edinmiş MC Havacılık, Türk Havacılık sektörüne farklı projeleriyle katkıda bulunmak için çalışmalarını sürdürmektedir.